Pojištění vozidel
Povinné ručení

Nejlevnější povinné ručení

O jaké pojištění máte zájem?
pov
Povinné ručení
hav
Havarijní pojištění
CZ
VIN
Nemám ještě SPZ, zadám VIN
Odesláním žádosti potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami zpracování OÚ.

Do pár vteřin srovnáme nabídky povinného ručení od několika pojišťoven. Jednoduše, rychle, online.

Proč povinné ručení s RIXO

Nejlevnější povinné ručení
Nejvýhodnější havarijní pojištění
Nabídky do 2 minut
Upozorníme na výročí pojistky

Jak na srovnání povinného ručení

jak-na-to
Cesta k nejlevnějšímu povinnému ručení nebyla nikdy jednodušší. Srovnání nabídek vám zabere jen několik minut. Pojištění můžete uzavřít jednoduše online z pohodlí svého domova, nebo vám pomůže náš specialista na autopojištění.
1
Zadání
Stačí zadat registrační značku (SPZ) a technické údaje o vozidle se vyplní samy. Vy už jen doplníte pár informací o sobě, abyste nepřišli o bonusy.
Stačí zadat registrační značku (SPZ) a technické údaje o vozidle se vyplní samy. Vy už jen doplníte pár informací o sobě, abyste nepřišli o bonusy.
2
Online kalkulačka
Během několika minut vám ukážeme několik nabídek autopojištění od předních českých pojišťoven. Pokud vám nastavení rizik nebude vyhovovat, můžete si ho sami upravit.
3
Srovnání nabídek
Nabídky povinného ručení vám přehledně srovnáme vedle sebe. Pokud si vyberete, pojistku si sjednáte jednoduše online a my vám obratem pošleme zelenou kartu. Se sjednáním vám také může pomoct náš specialista.

Jak získat nejlevnější povinné ručení na auto

Jak najít nejlevnější povinné ručení? Bez srovnání nabídek to nepůjde. Každá pojišťovna vám totiž může dát jinou nabídku s jiným obsahem pojištění a s jinou cenou. Rozdíly se navíc objevují i v počítání bonusů, tedy zohledňování bezeškodního průběhu pojištění a dalších faktorech, které ovlivňují cenu pojištění.


Obecně je cena povinného ručení zcela individuální. Ovlivňuje ji zejména model a stáří vozidla, místo vašeho trvalého bydliště, váš věk, řidičské zkušenosti a předchozí chování v provozu, tedy váš bonus či malus. Všechny tyto faktory počítá každá pojišťovna jinak a právě to je důvodem, proč se ceny povinného ručení výrazně liší nejen mezi jednotlivými řidiči, ale i mezi samotnými pojišťovnami. Výhodnou pojistku také můžete získat v případě, že váš roční nájezd nepřesahuje 10 000 km, ale jen u některých pojišťoven, které nájezd zohledňují jako kritérium pro stanovení ceny pojištění. Navíc můžete u některých pojišťoven dostat slevu, pokud už u nich nějakou pojistnou smlouvu máte.


Na výslednou cenu má také vliv to, zda zaplatíte roční pojistné naráz, nebo si platbu rozložíte do půlročních nebo kvartálních splátek. Úhrada ve splátkách vás vyjde o něco dráž než jednorázové zaplacení pojistného na celý rok dopředu.

Nejnižší ceny sjednaných povinných ručení

Najít nejlevnější povinné ručení s vyššími limity? Žádný problém. Podívejte se, jak vypadá roční cena pojištění pro některé z nejčastěji pojišťovaných vozidel na RIXO.cz s limity 70/70 milionů korun a započtenými bonusy.

Vozidlo
Cena pojištění
Volkswagen Golf 1.6l1055 Kč
Opel Corsa 1.2l1102 Kč
Peugeot 206 1.1l1103 Kč
Škoda Fabia 1.0l1136 Kč
Ford Focus 1.0l1153 Kč
Dacia Logan 1.4l1184 Kč
Škoda Kamiq 1.0l1198 Kč
Hyundai i30 1.6l1224 Kč
Škoda Octavia 1.6l1262 Kč
Kia Ceed 1.4l1515 Kč

Je nejlevnější povinné ručení to nejlepší?

Každý z nás chce ušetřit, ale u pojištění nemusí vždy nejlevnější pojištění znamenat to nejlepší řešení. Na co si dávat pozor, když sjednáváte pojištění vozidla? Především nikdy nepodceňujte výši pojistného limitu. Povinné ručení se vztahuje na škody, které způsobíte provozem vozidla ostatním, ať už na majetku, nebo na zdraví. Pokud tedy dojde na neštěstí, při kterém poškodíte tahač s novými automobily nebo způsobíte újmu na zdraví pasažérů autobusu, nemusí vám základní limit pro úhradu všech škod stačit.


Věnujte také pozornost rozsahu asistenčních služeb, které jsou součástí nabídky povinného ručení. Možná se vám vyplatí připojistit si rozšířené asistenční služby, které oceníte například při cestách do zahraničí. Pokud nechcete investovat do havarijního pojištění, připojistěte si rizika, která se vám mohou hodit. Často si řidi připojišťují výměnu a opravu skel, riziko střetu se zvěří nebo riziko úrazu řidiče či posádky. Tato připojištění jsou levná a výslednou cenu změní jen minimálně.

Časté dotazy

Co je potřeba pro sjednání povinného ručení online?

Od kdy začne povinné ručení platit?

Jak vypovědět smlouvu při zdražení povinného ručení?

Jak nahlásit pojistnou událost?

Jak se řeší pojistná událost u povinného ručení?