Srovnejte si
povinné ručení pro elektrokoloběžku

Srovnáme nabídky povinného ručení od několika pojišťoven pro elektrokoloběžku, segway, zahradní traktor, golfové vozítko nebo třeba sněžný skútr. Vozidla bez registrační značky na RIXO pojistíte jednoduše, rychle a online.

Srovnání zvládnete do minuty
Pojištění sjednáte plně online

Nabízíme pojištění od ověřených pojišťoven

AllianzAXA AssistanceCPPCSOBDirectKomercni pojistovnaMaximaMetLifeNNPillowSlaviaSV pojistovnaUniqaVZP

Proč si srovnat povinné ručení s RIXO

Nejlevnější povinné ručení
Nejvýhodnější havarijní pojištění
Nabídky do 2 minut
Upozorníme na výročí pojistky

Srovnáme nabídky povinného ručení pro celou řadu vozidel

Elektrokoloběžky
Segway
Zahradní traktory
Golfová vozítka
Jednokolky
Dvoukolky
Trojkolky
Sněžné skútry
Skateboardy
Longboardy
Jiná elektrická a motorová vozidla bez registrace

Jak na srovnání povinného ručení

Cesta k nejlevnějšímu povinnému ručení nebyla nikdy jednodušší. Srovnání nabídek vám zabere jen pár minut. A co když se vám některá nabídka zalíbí? Vybrané pojištění můžete uzavřít jednoduše pár kliky online z pohodlí svého domova.
1
Zadání
V dotazníku vyberte druh vozidla a vyplňte základní údaje o vozidle. Pak už jen stačí doplnit pár informací o sobě, abyste nepřišli o bonusy, které mohou u povinného ručení elektrokoloběžek a dalších vozidel stejně jako u osobních aut výrazně ovlivnit cenu pojištění.
2
Online kalkulačka
Během chvilky vám ukážeme nabídky povinného ručení přesně pro vaše vozidlo od předních českých pojišťoven. Pokud vám nastavení rizik nebude vyhovovat, můžete si ho sami upravit.
3
Výběr pojištění
Pokud si vyberete některou ze zobrazených nabídek nabídek, pojistku si sjednáte jednoduše online a my vám obratem pošleme zelenou kartu. Nevíte si s pojištěním rady? Klikněte v přehledu nabídek na tlačítko “Zavolejte mi” a ochotně vám pomůže náš specialista pojištění vozidel.
jak-na-to

Jaká vozidla musí mít nově povinné ručení

Povinné ručení musí mít nejen vozidla s registrační značkou, ale od 1. dubna 2024 i některá elektrická a motorová vozidla, která registraci nepodléhají. Tato povinnost se vztahuje na vozidla, která využívají elektromotor či spalovací motor jako hlavní zdroj pohybu. Povinné ručení se ale přesto netýká úplně každé elektrokoloběžky nebo segwaye. Rozhoduje především jejich rychlost a hmotnost.

Povinné ručení naopak nemusí mít například elektrokola, protože elektromotor se zde nepovažuje za primární zdroj pohybu. Pokud uvažujete o uzavření pojistky pro případ škod z provozu elektrokola, bude vám stačit dobře nastavené pojištění občanské odpovědnosti. Povinné ručení také nemusí mít vozidla, která se nepohybují po vozovce, jako jsou například invalidní vozíky a skútry nebo zahradní traktůrky využívané pouze na soukromém pozemku.

POVINNÉ RUČENÍ MUSÍ MÍT

Vozidla, jejichž konstrukční rychlost je vyšší než 25 km/h
Vozidla, u nichž je konstrukční rychlost vyšší než 14 km/h a zároveň provozní hmotnost vozidla přesahuje 25 kg

Jak zjistit technické údaje elektrokoloběžek a jiných vozidel bez registrační značky

Technické údaje o vaší elektrokoloběžce nebo jiném vozidlu rozhodují o tom, zda se na vás bude vztahovat povinnost uzavřít pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (neboli povinné ručení). Neméně důležité jsou údaje také pro samotné uzavření pojistné smlouvy. Vzhledem k tomu, že u neregistrovaných vozidel nemůžete hledat údaje v technickém průkazu, měli byste zapátrat jinde. Třeba na samotném vozidle nebo v dokumentech od prodejce. 


Ke sjednání pojištění si připravte výrobní (sériové) číslo vozidla, které u elektrokoloběžky najdete zpravidla na boční či spodní straně hlavního rámu. Výrobní čísla budou nejen u elektrokoloběžek, ale i jiných drobných vozidel, hlavním identifikačním údajem, podobně jako VIN kódy u automobilů. Přesné technické specifikace jako konstrukční rychlost, výkon či provozní hmotnost jsou uvedeny v manuálu výrobce. Parametry vozidla zjistíte také ihned při výběru elektrokoloběžky od prodejce. 

Kolik stojí povinné ručení pro elektrokoloběžky a jiná drobná vozidla

Cena povinného ručení pro elektrokoloběžky a podobná vozidla se základním limitem pojistného krytí ve výši 50 milionů korun se pohybuje v rozmezí 300-600 Kč ročně. Cena však záleží na výkonu vozidla, vašich bonusech a na celé řadě dalších faktorů. Výše pojistného pro vaši elektrokoloběžku se může lišit také mezi jednotlivými pojišťovnami.


Počítejte s tím, že cenové nabídky pojišťoven se mohou v čase měnit na základě zhodnocení škodovosti. Čím více škod budou pojišťovny v rámci povinného ručení elektrokoloběžek a dalších drobných vozidel řešit, tím dražší bude jeho cena. To se však může projevit až po několika letech od zavedení povinného ručení pro tyto typy vozidel.

Časté dotazy

Jak sjednat povinné ručení na elektrokoloběžku online a kdy začne platit?

Jak funguje povinné ručení pro elektrokoloběžky?

Jak se bude kontrolovat povinné ručení u elektrokoloběžek a podobných vozidel?

Co se stane, když svou elektrokoloběžku navzdory povinnosti nepojistíte?

Jak vypovědět smlouvu při zdražení povinného ručení?

Jak nahlásit pojistnou událost?

Jak se řeší pojistná událost u povinného ručení?

Hledáte něco jiného?


Na RIXO.cz najdete i další typy pojištění, které vás mohou zaujmout. Srovnejte si jakékoliv pojištění jednoduše, rychle a online.
arrow-left
arrow-right