Srovnejte si

životní pojištění!

Jsme jediný srovnávač, který díky unikátním technologiím dokáže online srovnat i životní pojištění, úrazové pojištění a pojištění osob. Ukážeme vám několik nabídek od různých pojišťoven, a vy se nenapálíte ani cenou, ani plněním.
timeFormulář vyplníte do 3 minut
piggyRočně ušetříte i tisíce korun
Životní pojištění RIXO

Nabízíme pojištění od ověřených pojišťoven

AllianzCPPCSOBKomercni pojistovnaMetLifeNNPillowUniqa

Jak na srovnání
životního pojištění osob

Není v lidských silách si srovnat všechny nabídky životního pojištění a pojištění osob na trhu tak, abyste si vybrali pro vás to nejvhodnější. My v RIXO.cz to díky naší unikátní technologii umíme. Srovnali jsme do detailů pojistné produkty, abychom vám mohli ihned online ukázat několik nabídek od různých pojišťoven.

progressUpload
Zadání

Abychom vám společně s pojišťovnami mohli připravit nabídky na tělo, které odpovídají vaší současné životní situaci, potřebujeme od vás několik nezbytných údajů.

progressUpload
Online kalkulačka

Na základě zadaných údajů se pomocí unikátních technologií online spojíme s několika pojišťovnami a nastavíme vám pojištění na míru. Pokud vám nastavení nebude vyhovovat, můžete si ho sami upravit.

progressUpload
Srovnání nabídek

Přehledně pro vás srovnáme několik nabídek životního pojištění a pojištění osob z různých pojišťoven, seřazených podle ceny od nejlevnější po nejdražší.

Pojistíme
to nejdůležitější

Rozumíme životnímu pojištění a pomůžeme vám pojištění správně nastavit.
invalidita
Invalidita
Ochrana v případě invalidity je nezbytnou součástí životního pojištění a pojištění osob. Pojistná částka by měla být nastavena tak, abyste si v případě invalidity udrželi životní úroveň až do důchodového věku.
Smrt
Pojištění zabezpečí rodinu v případě úmrtí. Pojistná částka by měla odpovídat takové výši, aby v případě vaší smrti byla rodina dostatečně zabezpečena a nezůstaly jí žádné dluhy.
Závažná onemocnění
V případě onemocnění, které si vyžádá delší léčbu či pobyt v nemocnici, toto pojištění dokáže pokrýt vysoké výdaje spojené s léčbou i ztrátou příjmů v důsledku léčby.
Pracovní neschopnost
Pokud v důsledku úrazu nebo nemoci zůstanete v pracovní neschopnosti, může to znamenat, že přijdete o pravidelný příjem. Pojištění vám pomůže tento výpadek pokrýt.

Srovnáme nabídky životního pojištění od několika pojišťoven

Málokdo ví, že za obdobně nastavené pojištění dostanete od několika pojišťoven cenově odlišnou nabídku, což může výrazně ovlivnit rodinný rozpočet.

A protože se životní pojištění sjednává na dlouhou dobu, je měsíční úspora i několik stovek korun měsíčně velmi podstatná.

Srovnali jsme proto pro vás několik nabídek životního pojištění od různých pojišťoven, abyste si mohli vybrat to nejvhodnější.
zivotni pojisteni

Příklady z praxe

Klára

32 let, single

Klára pracuje v reklamní agentuře. Měsíčně si vydělá 25 000 Kč čistého a peníze si také pravidelně spoří. Má hypotéku na byt 2+kk, zbývá jí doplatit cca 2 000 000 Kč a její měsíčný výdaje jsou 17 000 Kč.

Klára je svobodná a bez závazků. Jak by měla mít správně nastavené životní pojištění?NAŠE DOPORUČENÍ

Klára by měla být zajištěna především proti dlouhodobému výpadku příjmu, který by nebyla schopna pokrýt ze svých úspor. S ohledem na to, že si Klára pravidelně spoří, je schopna ze svých úspor řešit krátkodobý výpadek příjmu. Pojištění hospitalizace, denního odškodného za úraz a pracovní neschopnosti proto Klára dle našeho názoru nevyužije.

Naopak by měla být chráněna pro případ
invalidity II. a III. stupně,
a to částkou 2 000 000 Kč,

závažného onemocnění
na částku 200 000 Kč
a
trvalých následků úrazu
na částku 600 000 Kč.

Protože Klára nemá manžela ani děti, není pro ni v tuto chvíli nezbytně nutné pojištění smrti na vysokou částku.

Kdyby však chtěla i přesto pojistit krátkodobý výpadek příjmu a v případě problému dostávat denní dávku odškodného 300 Kč, stoupla by ji pojistná částka o 138 Kč měsíčně. Vzhledem k tomu, že si Klára pojistku nastavila do 60 let, celkem by za pojištění navíc utratila cca 46 000 Kč.

Petr

40 let, otec dvou dětí

Petr žije s manželkou Janou v bytě, který si pořídili za 5 500 000 Kč a hypotéku si vzal ve výši 3 000 000 Kč. Zbývá doplatit částku 2 500 000 Kč, kterou bude rodina splácet ještě 20 let.

Měsíční výdaje jsou 30 000 Kč a Petrův čistý měsíční příjem je 50 000 Kč. S manželkou mají naspořenou i finanční rezervu. Manželé mají 2 dcery, dvojčata ve věku 1 rok.

Petr si chce sjednat takové pojištění, aby jeho rodina byla dostatečně finančně zajištěna, kdyby se mu něco stalo.


NAŠE DOPORUČENÍ

Vzhledem k tomu, že má Petr rodinu a velké finanční závazky, doporučujeme

pojištění smrti
na částku 3 500 000 Kč

Stejně tak je důležité si dobře pojistit
invaliditu III. stupně
na částku 2 000 000 Kč

a invaliditu II. stupně
na částku 700 000 Kč

Důležité pro něj také je, aby si sjednal
pojištění trvalých následků úrazu
na 600 000 Kč

a závažného onemocnění
na 300 000 Kč

Vzhledem k tomu, že má Petr dostatečně velké finanční rezervy, není potřeba řešit krátkodobé dopady případného výpadku příjmu.

Nejčastější dotazy

Jaký je rozdíl mezi životním a úrazovým pojištěním?

Jaké důležité věci pomáhá životní pojištění řešit?

Má smysl mít životní pojištění, pokud nemám děti nebo partnera?

Je možné mít více než jedno životní pojištění?

Pomůže mi pojištění pracovní neschopnosti, pokud jsem podnikatel (OSVČ)?

Stáhněte si RIXO aplikaci zdarma. Srovnání nového pojištění a všechny sjednané smlouvy budete mít vždy po ruce.
Rixo mobile promo purple

Stáhněte si RIXO aplikaci zdarma. Srovnání nového pojištění a všechny sjednané smlouvy budete mít vždy po ruce.

apple
google
huawei
qr