Povinné ručení

Jednoduše, rychle, online.

O jaké pojištění máte zájem?
pov
Povinné ručení
hav
Havarijní pojištění
CZ
VIN
Nemám ještě SPZ, zadám VIN
Odesláním žádosti potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami zpracování OÚ.

Nabízíme pojištění od ověřených pojišťoven

AllianzAXA AssistanceCPPCSOBDirectKomercni pojistovnaMaximaMetLifeNNPillowSlaviaSV pojistovnaUniqaVZP

Proč povinné ručení s RIXO

Nejlevnější povinné ručení
Nejvýhodnější havarijní pojištění
Nabídky do 2 minut
Upozorníme na výročí pojistky

Jak na srovnání povinného ručení

jak-na-to
Cesta k nejlevnějšímu povinnému ručení nebyla nikdy jednodušší. Srovnání nabídek vám zabere jen několik minut. Pojištění můžete uzavřít jednoduše online z pohodlí svého domova, nebo vám pomůže náš specialista na autopojištění.
1
Zadání
Stačí zadat registrační značku (SPZ) a technické údaje o vozidle se vyplní samy. Vy už jen doplníte pár informací o sobě, abyste nepřišli o bonusy.
Stačí zadat registrační značku (SPZ) a technické údaje o vozidle se vyplní samy. Vy už jen doplníte pár informací o sobě, abyste nepřišli o bonusy.
2
Online kalkulačka
Během několika minut vám ukážeme několik nabídek autopojištění od předních českých pojišťoven. Pokud vám nastavení rizik nebude vyhovovat, můžete si ho sami upravit.
3
Srovnání nabídek
Nabídky autopojištění vám přehledně srovnáme vedle sebe. Pokud si vyberete, pojistku si sjednáte jednoduše online a my vám obratem pošleme zelenou kartu. Se sjednáním vám také může pomoct náš specialista.

K čemu slouží povinné ručení?

Každý majitel motorového vozidla musí mít ze zákona uzavřené povinné ručení. Kryje škody, které způsobíte na cizím autě, zdraví nebo majetku. Chrání vás tak, abyste způsobenou škodu nemuseli platit z vlastní kapsy.
povinne-ruceni

Chrání povinné ručení i moje auto?

Povinné ručení kryje škody, které způsobíte provozem vašeho vozidla někomu jinému na majetku nebo zdraví. Nevztahuje se tak na škody na vašem vozidle, ať už máte osobní automobil, motorku, nákladní vozidlo nebo třeba tahač s přívěsem. K těmto potřebám slouží havarijní pojištění→
povinne-ruceni

Co potřebuji ke srovnání nabídek povinného ručení?

Stačí, když zadáte svou registrační značku (SPZ) a údaje o vozidle se vyplní samy. Poté potřebujeme znát vaše jméno a rodné číslo, abychom vám mohli načíst všechny bonusy. Díky tomu vám ukážeme nabídky povinného ručení na míru vašim požadavkům.
povinne-ruceni

Co je zelená karta?

Zelená karta je mezinárodní osvědčení o platnosti povinného ručení konkrétního vozidla. Bez ní nesmíte vyjet na veřejnou komunikaci a už vůbec ne do zahraničí. Platnost zelené karty je omezena časově. Obvykle se sjednává na dobu jednoho roku a přesné datum je vyznačeno přímo na zelené kartě. Pokud máte povinné ručení sjednáno čerstvě, pojišťovna vám vystaví dočasnou zelenou kartu s platností jeden měsíc, kterou vám po uhrazení dané částky vymění za trvalou.
povinne-ruceni

Kdy je možná změna povinného ručení?

Nejste spokojeni s vaši pojistnou smlouvou? Ideální je si sjednat nové pojištění v době výročí vaši stávající pojistky. My v RIXO.cz vás na výročí včas upozorníme a pokud najdeme lepší pojistnou smlouvu, pomůžeme vám s jejím sjednáním.
povinne-ruceni

Nejčastější dotazy

Co vše zahrnuje a kryje povinné ručení?

Jaké limity povinného ručení zvolit?

Jak ušetřit na povinném ručení?

Jak zjistit bonusy?

Jak probíhá uzavření pojištění?

Od kdy je povinné ručení platné?

S kým pojištění sjednávám?

Stáhněte si RIXO aplikaci zdarma. Srovnání nového pojištění a všechny sjednané smlouvy budete mít vždy po ruce.
qr
Mobilní aplikace ke stažení RIXO
Stáhněte si RIXO aplikaci zdarma. Srovnání nového pojištění a všechny sjednané smlouvy budete mít vždy po ruce.
rixo mobilní aplikace promo