Pojištění odpovědnosti občana

Jednoduše, rychle, online.

Vyberte, kterou odpovědnost potřebujete?
Ikonka rozbitého skla
Občan
v běžném životě
Ikonka rozbitého notebooku
Zaměstnanec v práci
(neplatí pro OSVČ)
Formulář vyplníte do 2 minut
Připojte se k našim spokojeným klientům

Nejlepší způsob, jak mít
to nejvýhodnější pojištění

Objektivní srovnání

Srovnáváme nabídky od ověřených pojišťoven tak, abychom vám vždy mohli nabídnout to nejvýhodnější pojištění.

Garance nejlepší ceny

Najdeme pro vás ideální pojištění, které respektuje všechny vaše požadavky, a přitom vám šetří peníze.

S námi nemusíte nic řešit

Už navždy budete správně pojištění. Každý rok vám zkontrolujeme pojištění a pokud najdeme lepší, tak vás na to upozorníme.

Kryjeme vám záda

Chybovat je lidské. Za své chyby ale se správným pojištěním platit nemusíte. Pojištění odpovědnosti, které možná znáte jako "pojistku na blbost", vás totiž kryje ve chvíli, kdy způsobíte újmu někomu jinému.


Vybrat si u nás můžete vždy z několika variant pojištění za nejnižší cenu. Zároveň jsme připraveni vám vybranou nabídku upravit dle vašich individuálních požadavků.


Abyste se v nabídkách pojištění lépe orientovali, vytvořili jsme RIXO index, díky kterému na první pohled poznáte, jak je pojistná smlouva kvalitní, zda kryje všechna rizika nebo nestojí zbytečně moc.

Co kryje správné pojištění odpovědnosti občana, které najdete v naší nabídce?

Škodu, kterou způsobíte vy nebo další členové vaší společné domácnosti (i při rekreaci, nakupování atd.)
Škody způsobené domácími mazlíčky (když se vám pejsek na ulici utrhne z vodítka)
Újmu na zdraví člověka
Škodu na věci movité či nemovité
Regresy pojišťoven či orgánů státní správy
Odpovědnost z vlastnictví jedné nebo všech nemovitostí
Připojištění jako odpovědnost za škodu na pronajatých věcech nebo na drobné elektronice, rozšíření územní platnosti na Evropu atd.

Nejčastější dotazy

Jaké škody pokrývá pojištění občanské odpovědnosti?

Na koho se vztahuje pojištění občanské odpovědnosti?

V jakých případech pojištění neplatí?

Platí pojištění občanské odpovědnosti i v zaměstnání?

Kolik průměrně stojí pojištění občanské odpovědnosti?

Jaká připojištění k pojištění odpovědnosti si můžete sjednat?


V rámci pojištění občanské odpovědnosti si můžete připojistit celou řadu dalších rizik, která se vám mohou v každodenním životě hodit. Seznamte se s nejčastěji nabízenými připojištěními.
PojištěníJaké škody kryje?

Odpovědnost za zvířeŠkody na majetku i zdraví třetích osob způsobené vlastním nebo svěřeným zvířetem v zájmovém nebo hospodářském chovu.
Odpovědnost z vlastnictví nemovitostiŠkody způsobené v souvislosti s vlastnictvím, správou či údržbou vámi vlastněné nemovitosti na území ČR.
Odpovědnost za škody na pronajatých věcechŠkody na pronajatých nebo zapůjčených movitých i nemovitých věcech, kromě drobné elektroniky a věcech k podnikání nebo věcech zaměstnavatele.
Odpovědnost za škody na drobné elektroniceŠkody na mobilním telefonu, tabletu, notebooku či jiném zařízení třetí osoby, nezpůsobené úmyslně či běžným opotřebením.
Jak řešit pojistnou událost, tedy škodu v pojištění odpovědnosti?
Škody, které kryje vaše pojištění odpovědnosti, co nejdříve nahlaste své pojišťovně. Nahlášení škod je možné provést prostřednictvím online formuláře pojišťovny nebo telefonické linky, kterou najdete na webu nebo přímo na své smlouvě. Vaše smlouva se vám bude při vyřizování pojistné události rozhodně hodit, protože pojišťovna bude vyžadovat uvedení čísla pojistné smlouvy. Připravte se také na to, že pojišťovna se vás zeptá na okolnosti způsobení škody a požádá vás o doložení škody dokumentací a kontaktní údaje poškozeného.

Jaké jsou varianty pojištění odpovědnosti za škodu?

Pojištění občanské odpovědnosti


Klasické pojištění občanské odpovědnosti, neboli pojistka na blbost, je univerzální pojištění. Spolehnout se na něj můžete v běžném životě doma, při sportování nebo třeba na návštěvě muzea. Nehody se totiž mohou stát takřka kdekoliv, kam vkročíte vy nebo vaše ratolesti. Na to vše pojištění odpovědnosti občana myslí.

Pojištění odpovědnosti zaměstnance a podnikatele


Pokud potřebujete pojistnou ochranu i v práci, protože se obáváte rozbití svěřené techniky nebo způsobení škody zákazníkovi, poohlédněte se po pojištění odpovědnosti zaměstnance. Oproti tomu podnikatelé (OSVČ, živnostníci) si pro tento případ sjednávají pojištění odpovědnosti podnikatele.

Pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti


Jste vlastníkem domu nebo bytu? Mělo by vás zajímat také pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti. Samotné základní pojištění občanské odpovědnosti ho ale neobsahuje. Najdete ho ve formě připojištění třeba k pojištění nemovitosti, které chrání vaši stavbu. Pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti oproti tomu chrání vaši kapsu před nároky poškozených, pokud jim třeba na auto spadne uvolněná taška z vašeho domu.

Pojištění odpovědnosti nájemce bytu


V případě, že naopak nemovitost nevlastníte a bydlení si pronajímáte, určitě nezapomeňte na pojištění odpovědnosti nájemce bytu, zpravidla jde o kombinaci klasické pojistky na blbost a pojištění domácnosti. Neprohloupíte, pokud si v rámci pojištění odpovědnosti připojistíte odpovědnost za škody na pronajatých věcech.

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla


Jiné pojištění vás také bude zajímat, když budete hledat pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Nenechte se zmást dlouhým názvem. Zcela určitě si vybavíte toto pojištění pod názvem “povinné ručení” nebo také “zákonné pojištění”. Obyčejná pojistka na blbost by toto pojištění rozhodně nemohla nahradit, jde totiž o úplně jiný pojistný produkt. Nehledejte ho v pojištění majetku, ale v pojištění vozidel.

Pojištění profesní odpovědnosti


Pojištění profesní podpovědnosti je speciální druh pojištění, který zástupci specifických profesí uzavírají v rámci povinností stanovených zákonem. Sjednávají ho například advokáti a další zástupci právních profesí, lékaři, veterináři auditoři nebo daňoví poradci. V nabídce RIXO.cz toto pojištění nenajdete.

Hledáte něco jiného?


Na RIXO.cz najdete i další typy pojištění, které vás mohou zaujmout. Srovnejte si jakékoliv pojištění jednoduše, rychle a online.
arrow-left
arrow-right