Pojištění vozidel
Povinné ručení

Kalkulačka povinného ručení

O jaké pojištění máte zájem?
pov
Povinné ručení
hav
Havarijní pojištění
CZ
VIN
Nemám ještě SPZ, zadám VIN
Odesláním žádosti potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami zpracování OÚ.

Kalkulačka povinného ručení vám do tří minut ukáže nejlepší nabídky povinného ručení pro vaše auto. Srovnejte si povinné ručení na RIXO.cz. Rychle, jednoduše, online.

Proč povinné ručení s RIXO

Nejlevnější povinné ručení
Nejvýhodnější havarijní pojištění
Nabídky do 2 minut
Upozorníme na výročí pojistky

Jak na srovnání povinného ručení

jak-na-to
Cesta k nejlevnějšímu povinnému ručení nebyla nikdy jednodušší. Srovnání nabídek vám zabere jen několik minut. Pojištění můžete uzavřít jednoduše online z pohodlí svého domova, nebo vám pomůže náš specialista na autopojištění.
1
Zadání
Stačí zadat registrační značku (SPZ) a technické údaje o vozidle se vyplní samy. Vy už jen doplníte pár informací o sobě, abyste nepřišli o bonusy.
Stačí zadat registrační značku (SPZ) a technické údaje o vozidle se vyplní samy. Vy už jen doplníte pár informací o sobě, abyste nepřišli o bonusy.
2
Online kalkulačka
Během několika minut vám ukážeme několik nabídek autopojištění od předních českých pojišťoven. Pokud vám nastavení rizik nebude vyhovovat, můžete si ho sami upravit.
3
Srovnání nabídek
Nabídky povinného ručení vám přehledně srovnáme vedle sebe. Pokud si vyberete, pojistku si sjednáte jednoduše online a my vám obratem pošleme zelenou kartu. Se sjednáním vám také může pomoct náš specialista.

Jak vám dokážeme spočítat povinné ručení?

V našem formuláři vyplníte vše důležité pro výběr pojištění. U běžných vozidel si technické parametry vozidla zjistíme sami z vaší registrační značky nebo VIN kódu, pokud ještě registrační značku nemáte. U některých vozidel, jako jsou například přívěsné vozíky nebo obytné automobily technické údaje doplníte sami. Pak už jen stačí zjistit něco o vás - důležitý je váš věk, místo trvalého bydliště a naježděné bonusy, které se váží na vaše rodné číslo. Bereme také v potaz vaše potřeby a využití automobilu. Zajímá nás také roční nájezd kilometrů, protože i ten má vliv na cenu pojištění.


Po zadání vašich údajů v našem systému rozběhneme pátrání po nejlepší nabídce, která vás spolehlivě ochrání a zároveň pro vás bude výhodná. V systému RIXO.cz pak analyzujeme stovky parametrů nabídek od pojišťoven, ale nebojte, trvá to jen pár sekund. Jednotlivé vybrané nabídky vám poté ohodnotíme pomocí RIXO indexu. Ten vám jedním číslem napoví, jaká nabídka je z hlediska pojistného krytí nejlepší, a která by ještě potřebovala vylepšit. Smlouvu poté uzavřete přímo s pojišťovnou, jejíž nabídka vás zaujala. Jakmile si vyberete, na e-mail vám okamžitě přijdou veškeré dokumenty.

Jakou cenu ukazuje kalkulačka povinného ručení?

Pokud správně a pravdivě vyplníte všechny údaje formuláře včetně osobních údajů pro zjištění vašich bonusů a malusů, vždy v kalkulačce uvidíte reálnou konečnou cenu ihned po zadání údajů. Žádné neurčité nabídky “od” u nás nenajdete. Díky službám specialistů autopojištění si můžete porovnat i ceny nabídek s různými připojištěními. Vždy se pak můžete k původní nabídce vrátit. Cena pojištění se může změnit jen ve chvíli, pokud srovnáváte nabídky pojištění po čase znovu, a to z důvodu úpravy cen pojišťovnami.

Pro jaká vozidla umí kalkulačka spočítat povinné ručení?

Kalkulačka vám spočítá povinné ručení pro osobní automobily, užitkové automobily do 3,5t, motocykly, čtyřkolky i přípojná vozidla jako například přívěsný vozík. S pomocí specialisty autopojištění ale na RIXO.cz pojistíte jakékoliv vozidlo, které musí mít pojištění povinně ze zákona. Tedy i nákladní automobil, tahač, návěs, pracovní a zemědělské stroj, obytné vozidlo a přívěs, nebo třeba autobus.

Časté dotazy

Co je potřeba pro sjednání povinného ručení online?

Od kdy začne povinné ručení platit?

Jak vypovědět smlouvu při zdražení povinného ručení?

Jak nahlásit pojistnou událost?

Jak se řeší pojistná událost u povinného ručení?