Pojištění pro nákladní vozidlo

O jaké pojištění máte zájem?
pov
Povinné ručení
hav
Havarijní pojištění
CZ
VIN
Nemám ještě SPZ, zadám VIN
Odesláním žádosti potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami zpracování OÚ.
Pojištění nákladních vozidel RIXO
Srovnáme vám nejvýhodnější pojištění jakéhokoliv vozidla, ať už jde o nákladní vozidlo, přípojné vozidlo, obytný vůz, tahač, autobus, motocykl, čtyřkolku nebo třeba i traktor. S námi pojistíte zkrátka cokoliv, co má registrační značku. Jednoduše, rychle, online.

Nabízíme pojištění od ověřených pojišťoven

AllianzAXA AssistanceCPPCSOBDirectKomercni pojistovnaMaximaMetLifeNNPillowSlaviaSV pojistovnaUniqaVZP

Zaručíme vám nejlepší cenu


Najdeme pro vás ideální pojištění, které respektuje všechny vaše požadavky, a přitom vám šetří peníze.


Umíme pro vás zajistit i ceny, které jinde nenajdete. Navíc každý rok vaše pojištění zkontrolujeme z hlediska obsahu i ceny. Pokud se na trhu objeví lepší nabídka, dáme vám o ní vědět.

Jak na srovnání pojištění
nákladních vozidel

Srovnání nabídek vám zabere jen několik minut. Pojištění si můžete u nejběžnějších vozidel srovnat a sjednat jednoduše online z pohodlí domova, u specifických druhů vozidel vám pomůže náš specialista na autopojištění, který vás bude kontaktovat telefonicky.
1
Zadání údajů o vozidle
Vyplňte technické údaje o vašem nákladním vozidle. Mějte raději po ruce váš technický průkaz. Stejně postupujte v případě, že si chcete srovnat pojištění pro obytný vůz, tahač nebo přípojné vozidlo.
Vyplňte technické údaje o vašem nákladním vozidle. Mějte raději po ruce váš technický průkaz. Stejně postupujte v případě, že si chcete srovnat pojištění pro obytný vůz, tahač nebo přípojné vozidlo.
2
Zadání vašich údajů
Kromě údajů o vašem vozidle budeme potřebovat také pár informací o vás. Proč? Abyste nepřišli o bonusy, a tím pádem i levnější nabídky. Bonusy se totiž nevážou k vašemu vozidlu, ale k vašemu rodnému číslu. Nebojte, vaše údaje jsou u nás v bezpečí.
3
Srovnání nabídek
Se srovnáním nabídek na nákladní a jiná vozidla a sjednáním pojistky vám pomůže náš specialista autopojištění po telefonu. Pokud vám nastavení rizik nebude vyhovovat, můžete si ho nechat jednoduše upravit. Až si vyberete svou novou pojistku, jednoduše ji můžete sjednat online a my vám obratem pošleme zelenou kartu. Pomůžeme vám i s výpovědí vaší staré smlouvy.

Jaká vozidla musí mít povinné ručení?


Povinné ručení musí mít každé vozidlo s českou registrační značkou nebo technickým průkazem. Výjimku mají pouze vozidla integrovaných záchranných složek, sboru dobrovolných hasičů obce nebo některých správních orgánů státu. Vše ostatní skutečně musí být pojištěné. A to i váš přívěsný vozík nebo třeba stavební a pracovní stroje. Všeobecně platí také minimální limit pojistného plnění 50 milionů korun.

Je možné sjednat havarijní pojištění pro jakékoliv vozidlo?


Havarijní pojištění není určené jen pro osobní automobily. Můžete si ho sjednat pro všechny typy vozidel. Je potřeba si havarijní pojištění sjednávat, pokud nevyjíždíte s vozidlem na silnici často? Například u často využívaných obytných automobilů se vám havarijní pojištění jednoznačně vyplatí. U plechového přívěsného vozíku si pravděpodobně vystačíte s povinným ručením.

Co když potřebujete pojištění jen na pár měsíců v roce?

V případě, že využíváte svou motorku, čtyřkolku, skútr nebo třeba kabriolet jen určitou část roku, nebude se vám chtít platit pojištění, když ho zrovna nepotřebujete. Můžete pak zvolit tzv. sezónní pojištění. Pojištění je pak aktivní jen několik měsíců v roce, které si sami určíte. Smlouva ale platí po celý rok. Výhodou sezónního pojištění je fakt, že za pojištění zaplatíte méně a zároveň nemusíte řešit sjednávání a výpověď pojistky každou sezónu.

Díky tomu, že vám pojistná smlouva běží po celý rok, nemusíte registrační značku odevzdávat do depozitu. Nevztahují se na vás proto ani sankce a povinnosti pro nepojištěné vozidlo (např. platby do fondu ČKP). Mějte ale na paměti, že pokud vyjedete na silnice mimo sezónu určenou ve vaší smlouvě, případnou škodu zaplatíte ze svého.

Jaká vozidla umíme pojistit?

S RIXO.cz si můžete srovnat nabídky pojištění na všechny druhy vozidel níže. Jaká vozidla musí mít povinné ručení?
Osobní automobily a užitkové automobily do 3,5 tuny
Motocykly, čtyřkolky, skútry, mopedy
Obytná vozidla a obytné přívěsy
Nákladní vozidla, tahače a návěsy, popelářský vůz
Přípojná vozidla - přívěsný vozík, přepravník na zvířata
Zemědělské stroje - traktory, kombajny, nakladače
Autobusy a mikrobusy
Pracovní stroje - bagr, autojeřáb, sněžný pluh, zametač
Veterány a závodní speciály

Nejčastější dotazy

Jaké zvolit limity u pojištění nákladních vozidel?

Na co mohu pojistit nákladní vozidlo?

Co ovlivňuje cenu pojištění nákladního vozidla?

Je možné pojistit návěs společně s tahačem nebo nákladním vozidlem?

Zahrnuje pojištění také nějaké asistenční služby?