Pojištění vozidel
Povinné ručení

Povinné ručení na přívěsný vozík

Srovnání pojištění pro přívěsný vozík jednoduše, rychle a online.

Proč si srovnat pojištění vozíku na RIXO.cz

Nejlevnější povinné ručení
Nejvýhodnější havarijní pojištění
Nabídky do 2 minut
Upozorníme na výročí pojistky

Co musíte vědět o pojištění vozíku

Pojištění přívěsného vozíku je ze zákona povinné, ačkoliv škody většinou samotným přívěsným vozíkem způsobeny nebývají. Povinné ručení pro přívěsy je proto levné, zpravidla se roční pojistné pohybuje v nižších stovkách korun, přičemž lehčí vozíky mohou být pojištěné už za 100 korun ročně. Čím těžší vozík pojišťujete, tím vyšší bude cena pojištění. U návěsů k tahačům se potom roční pojistné vyšplhá k vyšším tisícovkám korun. Stejně jako u povinného ručení aut se při sjednání pojištění pro přívěs uplatňují vaše bonusy, které vám výslednou cenu pojištění mohou ještě snížit třeba i o polovinu.


Při výběru povinného ručení pro přívěsný vozík vás bude zajímat odpovídající krytí škod a rozsah asistence, ale také právě cena. A jak najít to nejlevnější povinné ručení pro přívěsný vozík? Stačí si jen využít online srovnání pojištění vozíku na RIXO.cz a my vám ho během minutky najdeme.

Rozdělení druhů přívěsných vozíků

Přívěsné vozíky se rozlišují především podle hmotnosti, která hraje roli nejen pro pojištění přívěsu, ale také pro legální užívání na základě odpovídajícího řidičského oprávnění. Lehká přípojná vozidla s maximální hmotností do 750 kg je možné řídit s nejběžnějším řidičským průkazem skupiny B, těžší vozíky ovšem už se základním oprávněním pro řízení osobních aut provozovat nelze. Přípojné vozidlo s hmotností od 750 kg do 3500 kg lze užívat jen s rozšířenými oprávněními BE nebo B96.


Kromě přívěsných vozíků se do přípojných vozidel řadí také těžké nákladní návěsy k tahačům, které využívají především firemní vozové parky. Řidiči tahačů s návěsy využívají řidičské oprávnění skupiny C+E. Na RIXO.cz najdete srovnání povinného ručení pro všechny tyto typy přípojných vozidel.

Jak na srovnání pojištění pro vozík

jak-na-to
Cesta k nejlevnějšímu povinnému ručení nebyla nikdy jednodušší. Srovnání nabídek vám zabere jen pár minut. A co když se vám některá nabídka zalíbí? Vybrané pojištění můžete uzavřít jednoduše pár kliky online z pohodlí svého domova.
1
Zadání
Zadejte do dotazníku registrační značku (SPZ) přívěsného vozíku, doplňte několik údajů z technického průkazu a nezapomeňte ani na zadání základních informací o sobě, abyste nepřišli o bonusy, které mohou stejně jako u osobních aut výrazně ovlivnit cenu pojištění.
Zadejte do dotazníku registrační značku (SPZ) přívěsného vozíku, doplňte několik údajů z technického průkazu a nezapomeňte ani na zadání základních informací o sobě, abyste nepřišli o bonusy, které mohou stejně jako u osobních aut výrazně ovlivnit cenu pojištění.
2
Online kalkulačka
Během chvilky vám ukážeme nabídky povinného ručení přesně pro váš vozík od předních českých pojišťoven. Pokud vám nastavení nabídek nebude vyhovovat, můžete si je sami upravit.
3
Srovnání nabídek
Pokud si vyberete některou ze zobrazených nabídek nabídek, pojistku si sjednáte jednoduše online a my vám obratem pošleme zelenou kartu do e-mailové schránky. Nevíte si s pojištěním rady? Klikněte v přehledu nabídek na tlačítko “Zavolejte mi” a ochotně vám pomůže náš specialista pojištění vozidel.

Jaká je cena povinného ručení pro přívěsy?

Cenu pojištění vozíku ovlivňuje stáří vozíku, jeho hmotnost i jeho značka a model. Na cenu mají dále vliv údaje o vás, jako například věk, bydliště nebo řidičská historie. Na nejlevnější povinné ručení dosáhnou zkušení řidiči z menších obcí, mladí lidé nebo obyvatelé větších měst budou mít povinné ručení o něco dražší. Pamatujte také na to, že bonusy z vašeho povinného ručení na osobní auto se aplikují i na pojištění přívěsného vozíku.


Rozdíly v cenách se objevují i mezi jednotlivými pojišťovnami. Podívejte se třeba na modelovou kalkulaci nabídek povinného ručení pro přívěs Agados Handy.

Limit povinného ručení pro škody na majetku/zdraví70/70 mil. Kč50/50 mil. Kč50/50 mil. Kč
AsistenceZákladníZákladníZákladní
Roční pojistné113 Kč207 Kč301 Kč

Jaké škody kryje pojištění přívěsu?

Pojištění vozíku slouží pro krytí škod, které provozem pojištěného vozidla způsobíte ostatním osobám, a to jak na zdraví, tak na majetku. V případě pojistné události za vás až do sjednaného limitu náhradu vámi způsobené škody zaplatí pojišťovna. Minimální limit pojistného krytí ve výši 50 milionů korun je pro všechna vozidla stejný.


Myslete na to, že povinné ručení vás nechrání vůči škodám, které způsobíte vlastním vozíkem na svém majetku, a to například na osobním nebo užitkovém vozidle. Tyto škody vám může pokrýt pouze havarijní pojištění.

Nejčastější dotazy

Musí mít povinné ručení každý přívěsný vozík?

Které pojišťovny nabízí povinné ručení na přívěsný vozík?

Je nutné pojistit vozík, se kterým nejezdím?

Platí pojištění přívěsu i v zahraničí?

Co hrozí za jízdu s nepojištěným vozíkem?