Pojištění vozidel
Povinné ručení

Povinné ručení Allianz

O jaké pojištění máte zájem?
pov
Povinné ručení
hav
Havarijní pojištění
CZ
VIN
Nemám ještě SPZ, zadám VIN
Odesláním žádosti potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami zpracování OÚ.

Do pár vteřin vám srovnáme nabídky povinného ručení od několika ověřených pojišťoven včetně pojišťovny Allianz. Jednoduše, rychle, online.

Proč povinné ručení s RIXO

Nejlevnější povinné ručení
Nejvýhodnější havarijní pojištění
Nabídky do 2 minut
Upozorníme na výročí pojistky

Jak na srovnání povinného ručení

jak-na-to
Cesta k nejlevnějšímu povinnému ručení nebyla nikdy jednodušší. Srovnání nabídek vám zabere jen několik minut. Pojištění můžete uzavřít jednoduše online z pohodlí svého domova, nebo vám pomůže náš specialista na autopojištění.
1
Zadání
Stačí zadat registrační značku (SPZ) a technické údaje o vozidle se vyplní samy. Vy už jen doplníte pár informací o sobě, abyste nepřišli o bonusy.
Stačí zadat registrační značku (SPZ) a technické údaje o vozidle se vyplní samy. Vy už jen doplníte pár informací o sobě, abyste nepřišli o bonusy.
2
Online kalkulačka
Během několika minut vám ukážeme několik nabídek autopojištění od předních českých pojišťoven. Pokud vám nastavení rizik nebude vyhovovat, můžete si ho sami upravit.
3
Srovnání nabídek
Nabídky povinného ručení vám přehledně srovnáme vedle sebe. Pokud si vyberete, pojistku si sjednáte jednoduše online a my vám obratem pošleme zelenou kartu. Se sjednáním vám také může pomoct náš specialista.

O pojišťovně Allianz

Allianz pojišťovna, a. s. patří pod pojišťovací koncern Allianz Group. Skupina působí ve více než 75 zemích po celém světě. V České republice působí od roku 1993 a patří mezi tři největší pojišťovny na našem trhu. V roce 2016 na český trh uvedla unikátní produkt pojištění auta „Jezdím málo, platím málo“, který určuje výši slevy podle reálného nájezdu kilometrů.

Povinné ručení od pojišťovny Allianz je vhodné pro řidiče s ročním nájezdem do 10 000 kilometrů. Při srovnání a sjednání pojištění je nutné zadat odhad ročního nájezdu, kterému bude odpovídat i cena pojištění. Jezdili jste méně, než jste odhadli? Přeplatek na pojistném vám po konci období pojišťovna vrátí.

Varianty povinného ručení Allianz

U pojišťovny Allianz najdete celkem 4 varianty autopojištění v balíčcích, které kombinují povinné ručení i havarijní pojištění:

Komfort
Plus
Extra
Max

Nejlevnější autopojištění v nabídce pojišťovny Allianz nabízí balíček Komfort. Jedná se o cenově výhodné povinné ručení se základními asistenčními službami. Mezi ně patří oprava na místě, odtah vozidla v případě poruchy nebo nehody a odvoz posádky. Krytí některých havarijních rizik nabízí balíčky Plus a Extra, nejkomplexnější ochranu poskytuje balíček Max. Ten představuje plnohodnotné povinné a havarijní pojištění v jednom.

Komfort
Plus
Extra
Max
Povinné ručení70/70 mil. Kč70/70 mil. Kč150/150 mil. Kč150/150 mil. Kč
Právní poradenství
Asistence
Úrazové pojištění
Přírodní události
Požár, výbuch
Poškození zvířetem
Rozšířená asistence
Krádež
Skla
Vandalismus
Havárie
GAP

Ke každému balíčku pojištění lze připojistit přímou likvidaci. Pokud vás někdo nabourá, stačí se obrátit na svou pojišťovnu a není potřeba komunikovat s pojišťovnou viníka.

Obsah balíčků a doplňková připojištění u Allianz

Pojištění
Na co se pojištění vztahuje
Asistence a rozšířená asistenceZákladní asistence obsahuje opravu na místě, odtah vozidla v případě poruchy nebo nehody a odvoz jeho posádky na max. 50 kilometrů.

Rozšířená asistence nabízí poskytnutí náhradního vozidla v případě poruchy nebo havárie, ubytování a přeprava posádky, pokud vozidlo nejde opravit do 24 hodin a vzdálenost od domova přesahuje 50 kilometrů.
Právní poradenstvíNepřetržitá právní linka např. pro radu týkající se trestního a přestupkového řízení, odebrání řidičského či technického průkazu, koupě a prodeje vozidla apod.
Úrazové pojištěníÚraz řidiče v základním úrazovém pojištění a rozšířené pojištění pro posádku, kryje riziko smrti a invalidity v důsledku dopravní nehody.
Přírodní událostiPoškození nebo zničení vozidla vzniklé živelními pohromami, například vichřicí, kroupami nebo povodní.
Požár a výbuchŠkody na vozidle vzniklé požárem nebo výbuchem.
Poškození zvířetemPoškození nebo zničení vozidla v důsledku srážky se zvěří nebo poškození součástí vozu zvířetem.
KrádežŠkoda vzniklá krádeží celého vozidla nebo jeho části (např. kol).
SklaPoškození oken vozidla např. po havárii, živelní události nebo vandalismu. Zahrnuje i střešní okna.
VandalismusŠkody způsobené úmyslným zásahem člověka na zaparkovaném vozidle.
HaváriePoškození nebo zničení vozidla v důsledku nárazu nebo dopravní nehody (střet s jiným vozidlem, náraz do stromu nebo svodidel, sesuv půdy ad.).
GAPDoplatek na nové vozidlo v případě totální škody, vyplácí se plnění odpovídající kupní ceně nového vozidla

Cena povinného ručení u Allianz

Cena povinného ručení závisí na mnoha faktorech a je zcela individuální. Ovlivňuje ji zejména model a stáří vozidla, místo vašeho trvalého bydliště, váš věk, řidičské zkušenosti a předchozí chování v provozu, tedy váš bonus či malus.


U pojišťovny Allianz cena se významně mění také v závislosti na vašem ročním nájezdu. Nejvýhodnější pojištění zde budou mít řidiči s menším ročním nájezdem (do 10 000 kilometrů). Pro uplatnění nejnižší ceny budete po sjednání smlouvy a při konci každého pojistného období, tedy každý rok, dokládat pojišťovně fotografii tachometru.

Kolik zaplatíte za povinné ručení?

Zajímá vás přibližná cena povinného ručení u pojišťovny Allianz? Podívejte se na modelové nabídky pro vozidlo Škoda Octavia s nízkým ročním nájezdem do 10 000 kilometrů. V zobrazované ceně jsou započítané i bonusy vlastníka auta. Kompletní výpis obsahu balíčků povinného ručení naleznete v přehledu variant povinného ručení Allianz.

Balíček
Komfort
Plus
Extra
Max
Limity povinného ručení70/70 mil. Kč70/70 mil. Kč150/150 mil. Kč150/150 mil. Kč
AsistenceZákladní asistenceRozšířená asistenceRozšířená asistenceRozšířená asistence
Obsah připojištění (minihavarijní)-Živly, poškození zvířetemŽivly, poškození zvířetem, krádež, skla, vandalismusPlně havarijní pojištění
Roční pojistné1 580 Kč4 690 Kč7 860 Kč12 570 Kč

Na výslednou cenu má také vliv to, zda zaplatíte roční pojistné naráz, nebo si ji rozložíte. Úhrada ve splátkách vás vyjde o něco dráž. Do rozhodování kromě ceny zahrňte výši pojistného limitu a asistenční služby, které můžete využít. Ušetřit také můžete díky propojištěnosti, tedy pokud už u Allianz máte sjednané jiné pojištění (například pojištění majetku, životní pojištění a další nabízené produkty. Čím více produktů Allianz máte, tím vyšší slevu můžete získat. Zajímá vás, jaká by byla cena vašeho povinného ručení u Allianz? Stačí zadat pár údajů o vás a vašem autě a do minuty si můžete prohlížet nabídky.

Proč se vyplatí povinné ručení od Allianz

Allianz je léty ověřená pojišťovna, která nabízí kvalitní služby v mnoha oblastech pojištění. Hlavní výhodou pojištění auta u Allianz je výhodná cena pro příležitostné řidiče, optimální limit krytí škod na majetku a životě již v základní nabídce a přehledné portfolio produktů v balíčcích. Vyplatí se i vám? Srovnejte si nabídky pojištění od několika pojišťoven a najděte to nejlepší pro vás a vaše auto.

Časté dotazy

Co je potřeba pro sjednání povinného ručení online?

Od kdy začne povinné ručení platit?

Jak vypovědět smlouvu při zdražení povinného ručení?

Jak nahlásit pojistnou událost?

Jak se řeší pojistná událost u povinného ručení?