Pojištění vozidel
Povinné ručení

Povinné ručení ČPP

O jaké pojištění máte zájem?
pov
Povinné ručení
hav
Havarijní pojištění
CZ
VIN
Nemám ještě SPZ, zadám VIN
Odesláním žádosti potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami zpracování OÚ.

Do pár vteřin vám srovnáme nabídky povinného ručení od několika ověřených pojišťoven včetně pojišťovny České podnikatelské pojišťovny. Jednoduše, rychle, online.

Proč povinné ručení s RIXO

Nejlevnější povinné ručení
Nejvýhodnější havarijní pojištění
Nabídky do 2 minut
Upozorníme na výročí pojistky

Jak na srovnání povinného ručení

jak-na-to
Cesta k nejlevnějšímu povinnému ručení nebyla nikdy jednodušší. Srovnání nabídek vám zabere jen několik minut. Pojištění můžete uzavřít jednoduše online z pohodlí svého domova, nebo vám pomůže náš specialista na autopojištění.
1
Zadání
Stačí zadat registrační značku (SPZ) a technické údaje o vozidle se vyplní samy. Vy už jen doplníte pár informací o sobě, abyste nepřišli o bonusy.
Stačí zadat registrační značku (SPZ) a technické údaje o vozidle se vyplní samy. Vy už jen doplníte pár informací o sobě, abyste nepřišli o bonusy.
2
Online kalkulačka
Během několika minut vám ukážeme několik nabídek autopojištění od předních českých pojišťoven. Pokud vám nastavení rizik nebude vyhovovat, můžete si ho sami upravit.
3
Srovnání nabídek
Nabídky povinného ručení vám přehledně srovnáme vedle sebe. Pokud si vyberete, pojistku si sjednáte jednoduše online a my vám obratem pošleme zelenou kartu. Se sjednáním vám také může pomoct náš specialista.

O pojišťovně ČPP

Česká podnikatelská pojišťovna nabízí klientům produkty a komplexní pojistná řešení v oblasti životního i neživotního pojištění. Na českém trhu působí od roku 1995 a od roku 2005 je součástí pojišťovací skupiny Vienna Insurance Group stejně jako pojišťovna Kooperativa.

Pojišťovna ČPP se specializuje se na pojištění vozidel a dlouhodobě je jednou z nejvíce poptávaných společností na trhu povinného ručení. Jen v České republice už pojistila již více než 1,4 milionu vozidel.

Varianty povinného ručení ČPP

U České podnikatelské pojišťovny najdete povinné ručení nabízené v několika balíčcích:

SPOROPOV
SPECIÁLPOV
SUPERPOV

Nejlevnější autopojištění v nabídce ČPP nabízí balíček SPOROPOV. Jedná se o cenově výhodné povinné ručení se základními asistenčními službami vhodné pro řidiče, kteří se svým vozidlem nenavštěvují zahraničí. Zlatou střední cestu představuje balíček SPECIÁLPOV, který obsahuje i některá doplňková připojištění, jako je úrazové pojištění nebo rozšířená asistence. Robustní ochranu s nejvyšším limitem plnění ve výši 200/200 milionů korun poté řidičům poskytuje balíček SUPERPOV.

SPOROPOV
SPECIÁLPOV
SUPERPOV
Povinné ručení50/50 milionů Kč100/100 milionů Kč200/200 milionů Kč
Asistenční službyPouze v ČRPo ČR i EvropěPo ČR i Evropě
Úrazové pojištění
Pojištění přívěsného vozíku do 750 kg
Doplňková připojištění se slevou15 %25 %

Doplňková připojištění u ČPP

Doplňková připojištění je možné u ČPP sjednat k jakékoliv variantě povinného ručení, ale s vyšší balíčkem povinného ručení dosáhnete na slevu. Většinu doplňkových připojištění nabízí ČPP v různých variantách s různě vysokými limity pojistného krytí. Můžete si tak pojištění upravit podle svých individuálních potřeb.

Pojištění
Na co se pojištění vztahuje
Připojištění auta do zahraničí i ČR (v různých variantách)Odtah, vyproštění, příp. ubytování v nouzi, úschova nepojízdného vozidla nebo náhradní vůz.
Pojištění nákladů na nájem náhradního vozidla (ve dvou variantách)Náklady na nájem náhradního vozidla v případě, že pojištěné vozidlo není k dispozici kvůli nehodě, živelní události, odcizení, vandalismu, případně v rozšířené variantě kvůli náhlé poruše.
Pojištění zavazadel (ve dvou variantách)Zničení zavazadel ve vozidle pro případ havárie, živelní události, ztráty, případně i odcizení a vandalismu
Pojištění GAP pro nové vozy (do 3 let)Doplatek na nové vozidlo v případě totální škody, vyplácí se plnění odpovídající kupní ceně nového vozidla s garancí po dobu 5 let.
Pojištění SMART GAP (pro nové i starší vozy)Doplatek k pojistnému plnění z povinného ručení po nezaviněné nehodě ve výši 10-25 % obvyklé ceny vozidla v závislosti na trvání pojištění.
Úrazové pojištění (v různých variantách)Úrazové pojištění pro řidiče, spolujezdce či celou posádku s krytím krátkodobých dopadů (denní odškodné za hospitalizaci a dobu léčení), trvalých následků úrazu a smrti úrazem.
Pojištění odcizení vozidla (v různých variantách)Odcizení vozu po celé ČR a 30 km vzdušnou čarou od hranic ČR s výběrem 6 limitů ve výši 25-200 000 Kč.
Pojištění přírodních rizik (v různých variantách)Poškození nebo zničení vozidla vlivem střetu se zvěří, živelní událostí nebo poškození plastových částí v prostoru motoru vozidla zvířetem s výběrem 4 limitů ve výši 25-150 000 Kč.
Pojištění přírodních rizik (v různých variantách)Poškození nebo zničení vozidla vlivem střetu se zvěří, živelní událostí nebo poškození plastových částí v prostoru motoru vozidla zvířetem s výběrem 4 limitů ve výši 25-150 000 Kč.
Pojištění SERVIS PROVyřízení nezaviněné majetkové škody, kterou pojištěnému způsobí jiný řidič v ČR a do 30 km od hranic ČR. Zahrnuje úhradu pojistného plnění z pojištění viníka, odtah do smluvního servisu, náhradní vozidlo po dobu opravy.
Pojištění MINIHAVČástečné krytí havarijních rizik - odcizení a přírodní rizika ve 4 limitech v rozmezí 25-100 000 Kč.
Pojištění skel (v různých variantách)Oprava a výměna čelního skla a výhledových obvodových skel s limity plnění 5-30 000 Kč, nebo bez limitu.
Pojištění KLIKAOprava vozidla v případě zaviněného střetu nebo nárazu s jiným vozidlem a překážkou (např. zvěří) na území ČR a 30 km od hranic ČR s 3 limity plnění 10, 30 a 50 000 Kč bez spoluúčasti.

Cena povinného ručení u ČPP

Cena povinného ručení jakéhokoliv vozu závisí na mnoha faktorech a je zcela individuální. Ovlivňuje ji zejména model a stáří vašeho vozidla, místo vašeho trvalého bydliště, váš věk, řidičské zkušenosti a předchozí chování v provozu, tedy váš bonus či malus. U ČPP můžete dosáhnout na maximální bonus ve výši až 50 % ceny pojištění. Můžete také ušetřit na doplňkovém pojištění při volbě vyšších balíčků. Uplatnit můžete také 15% slevu, pokud nezpůsobíte 3 roky nehodu, což opět zvýhodňuje vaše povinné ručení.

Kolik zaplatíte za povinné ručení?

Zajímá vás přibližná cena povinného ručení u České podnikatelské pojišťovny? Podívejte se na modelové nabídky pro vozidlo Škoda Octavia. V zobrazované ceně jsou započítané i bonusy vlastníka auta. Kompletní výpis obsahu balíčků povinného ručení naleznete v přehledu variant povinného ručení ČPP.

Balíček
SPOROPOV
SPECIÁLPOV
SUPERPOV
Limity povinného ručení50/50 mil. Kč100/100 mil. Kč200/200 mil. Kč
AsistenceZákladní, pouze v ČR, limit 1000 Kč pro opravu na místě a odtahRozšířená, limit 2500 Kč pro opravu na místě a odtah v ČR,

5000 Kč v zahraničí
Rozšířená, limit 2500 Kč pro opravu na místě a odtah v ČR,

5000 Kč v zahraničí
Roční pojistné3 590 Kč5 750 Kč7 900 Kč

Na výslednou cenu má také vliv to, zda zaplatíte roční pojistné naráz, nebo si ji rozložíte. Úhrada ve splátkách vás téměř vždy bude stát více peněz. Do rozhodování kromě ceny zahrňte výši pojistného limitu a asistenční služby, které můžete využít. Zajímá vás, jaká by byla cena vašeho povinného ručení u České podnikatelské pojišťovny? Stačí zadat pár údajů o vás a vašem autě a do minuty si můžete prohlížet nabídky.

Proč se vyplatí povinné ručení od ČPP

ČPP je ověřená pojišťovna, která je v segmentu autopojištění jednou z nejsilnějších pojišťoven na našem trhu. Poskytuje širokou paletu služeb, z nichž si poskládáte pojištění přesně podle sebe a svých finančních možností. To nejvíce oceníte, když se vám nechce nebo nevyplatí investovat do havarijního pojištění, které by pokrylo všechna rizika, ovšem za vyšší cenu. Navíc poskytuje mnoho slev pro řidiče, kteří nebourají - a to nejen u povinného ručení, ale i u havarijního pojištění. Vyplatí se pojištění od ČPP i vám? Srovnejte si nabídky pojištění od několika pojišťoven a najděte to nejlepší pro vás a vaše auto.

Časté dotazy

Co je potřeba pro sjednání povinného ručení online?

Od kdy začne povinné ručení platit?

Jak vypovědět smlouvu při zdražení povinného ručení?

Jak nahlásit pojistnou událost?

Jak se řeší pojistná událost u povinného ručení?