Pojištění vozidel
Povinné ručení

Povinné ručení na dvě auta

O jaké pojištění máte zájem?
pov
Povinné ručení
hav
Havarijní pojištění
CZ
VIN
Nemám ještě SPZ, zadám VIN
Odesláním žádosti potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami zpracování OÚ.

Do pár vteřin srovnáme nabídky povinného ručení od několika pojišťoven. Jednoduše, rychle, online.

Proč povinné ručení s RIXO

Nejlevnější povinné ručení
Nejvýhodnější havarijní pojištění
Nabídky do 2 minut
Upozorníme na výročí pojistky

Jak na srovnání povinného ručení

jak-na-to
Cesta k nejlevnějšímu povinnému ručení nebyla nikdy jednodušší. Srovnání nabídek vám zabere jen několik minut. Pojištění můžete uzavřít jednoduše online z pohodlí svého domova, nebo vám pomůže náš specialista na autopojištění.
1
Zadání
Stačí zadat registrační značku (SPZ) a technické údaje o vozidle se vyplní samy. Vy už jen doplníte pár informací o sobě, abyste nepřišli o bonusy.
Stačí zadat registrační značku (SPZ) a technické údaje o vozidle se vyplní samy. Vy už jen doplníte pár informací o sobě, abyste nepřišli o bonusy.
2
Online kalkulačka
Během několika minut vám ukážeme několik nabídek autopojištění od předních českých pojišťoven. Pokud vám nastavení rizik nebude vyhovovat, můžete si ho sami upravit.
3
Srovnání nabídek
Nabídky povinného ručení vám přehledně srovnáme vedle sebe. Pokud si vyberete, pojistku si sjednáte jednoduše online a my vám obratem pošleme zelenou kartu. Se sjednáním vám také může pomoct náš specialista.

Jak na pojištění dvou vozidel

Patříte mezi domácnosti, které mají dvě a více automobilů? Pak vás asi bude zajímat, jak vyřešit pojištění co nejjednodušeji a nejrychleji. Pojištění každého auta sice sjednáváte zvlášť a máte tak více pojistných smluv, v určitých situacích ale můžete díky většímu počtu vozidel na pojištění výrazně ušetřit. Srovnejte si nabídky pojištění pro vaši domácí flotilu a zjistěte, kde můžete získat slevu.

Vztahují se bonusy na povinné ručení na dvě auta?

O své bonusy se bát nemusíte. Vždy jsou vázané na vaše rodné číslo. Pokud tedy pojišťujete vozidlo vy a zadáváte při srovnání a sjednání pojištění své rodné číslo, váš bezeškodní průběh se vždy do ceny pojištění započítá. Tomu nebrání ani pojištění jiného auta - bonus uplatňujete u všech pojištění vozidel, které máte sjednané. Stejně to ovšem funguje i v případě škodní události. Pokud nabouráte s jedním autem a vznikne vám malus, propíše se v dalším roce na všechna vaše další pojištění vozidel.

Jak funguje převádění bonusů na jiné vozidlo?

Vaše bonusy vám zůstávají, ať už jste si je “vyjezdili” na motocyklu, v osobním autě, v nákladním vozidle nebo třeba jen tím, že na sebe máte pojištěný přívěsný vozík. Nemusíte se tak bát, že pokud změníte typ vozidla, budete začínat znovu s nulovým bonusem a drahým pojištěním. Pokud si nyní pojistíte motorku a osobní automobil současně, sbíráte bezeškodní průběh na obou vozidlech.

Jak na levnější povinné ručení na dvě auta?

Díky výhodám pojišťoven můžete na pojištění více aut významně ušetřit. Některé z nich totiž nabízí slevy na pojistném pro klienty, kteří už u ní nějakou pojistnou smlouvu (nebo jiný finanční produkt) mají. Nejčastěji se jedná o procentuální slevu z dalšího pojistného. Vyplatí se vám nejdříve nabídky pojištění od vybrané pojišťovny srovnat a zjistit, jaké pojištění je levnější. Následně uzavřete pojištění na jedno vozidlo s nižší cenou pojištění. U druhé (dražší) pojistné smlouvy pak můžete uplatnit procentní slevu, abyste maximalizovali zvýhodnění a ve výsledku tak ušetřili co nejvíce peněz.

Na koho musí být psané povinné ručení na dvě auta

Povinné ručení běžně uzavírá uzavřít vlastník nebo provozovatel vozidla zapsaný v technickém průkazu. Neznamená to ale, že by nemohl auto pojistit i kdokoliv jiný. Pokud povinné ručení na více aut sjednáváte vy kvůli vysokým bonusům, nejde o nic zvláštního - v českých rodinách se takto sjednávají pojištění často.


Mějte ale na paměti, že pokud s autem pravidelně a dlouhodobě jezdí převážně někdo jiný, není to výhodné pro vás ani pro řidiče. Měl totiž mít možnost sbírat vlastní bonusy i za cenu počáteční dražší pojistky. Myslete i na to, že kvůli nehodě způsobené jiným řidičem můžete také o vlastní bonusy přijít a zdražit si tak pojištění vašeho auta bez vlastního zavinění.

Časté dotazy

Co je potřeba pro sjednání povinného ručení online?

Od kdy začne povinné ručení platit?

Jak vypovědět smlouvu při zdražení povinného ručení?

Jak nahlásit pojistnou událost?

Jak se řeší pojistná událost u povinného ručení?