Pojištění vozidel
Povinné ručení

Povinné ručení UNIQA

O jaké pojištění máte zájem?
pov
Povinné ručení
hav
Havarijní pojištění
CZ
VIN
Nemám ještě SPZ, zadám VIN
Odesláním žádosti potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami zpracování OÚ.

Do pár vteřin vám srovnáme nabídky povinného ručení od několika ověřených pojišťoven včetně pojišťovny UNIQA. Jednoduše, rychle, online.

Proč povinné ručení s RIXO

Nejlevnější povinné ručení
Nejvýhodnější havarijní pojištění
Nabídky do 2 minut
Upozorníme na výročí pojistky

Jak na srovnání povinného ručení

jak-na-to
Cesta k nejlevnějšímu povinnému ručení nebyla nikdy jednodušší. Srovnání nabídek vám zabere jen několik minut. Pojištění můžete uzavřít jednoduše online z pohodlí svého domova, nebo vám pomůže náš specialista na autopojištění.
1
Zadání
Stačí zadat registrační značku (SPZ) a technické údaje o vozidle se vyplní samy. Vy už jen doplníte pár informací o sobě, abyste nepřišli o bonusy.
Stačí zadat registrační značku (SPZ) a technické údaje o vozidle se vyplní samy. Vy už jen doplníte pár informací o sobě, abyste nepřišli o bonusy.
2
Online kalkulačka
Během několika minut vám ukážeme několik nabídek autopojištění od předních českých pojišťoven. Pokud vám nastavení rizik nebude vyhovovat, můžete si ho sami upravit.
3
Srovnání nabídek
Nabídky povinného ručení vám přehledně srovnáme vedle sebe. Pokud si vyberete, pojistku si sjednáte jednoduše online a my vám obratem pošleme zelenou kartu. Se sjednáním vám také může pomoct náš specialista.

O pojišťovně UNIQA

UNIQA pojišťovna a.s. je dceřiná společnost rakouské pojišťovací skupiny, která působí na téměř 20 evropských trzích. V roce 2020 došlo k jejímu sloučení sloučení s pojišťovnou AXA, přičemž nadále na trhu funguje již jen značka UNIQA. Ta také převzala stávající pojistné smlouvy sjednané u AXA. Nabízí širokou škálu pojistných a finančních produktů, mezi nimiž nesmí chybět ani pojištění vozidel.Pojišťovna UNIQA nabízí povinné ručení, havarijní připojištění a mnoho doplňkových připojištění, mezi kterými si každý řidič najde to své. Navíc nabízí mnoho odměn a výhod pro své klienty.

Varianty povinného ručení UNIQA

Obsah povinného ručení si u pojišťovny UNIQA můžete navolit podle svých potřeb, a to co se týče limitů, tak i různých připojištění. UNIQA nabízí povinné ručení ve třech balíčcích:

POV MINI
POV PLUS
POV EXTRA

Kromě toho je možné i vytvořit balíček individuálně s limitem pojistného krytí škod na majetku a na zdraví až 250/250 milionů korun. Ke každému balíčku je možné také připojistit další rizika, pokud nechcete investovat do komplexního havarijního pojištění.

POV MINI
POV PLUS
POV EXTRA
Povinné ručení100/100 mil. Kč150/150 mil. Kč150/150 mil. Kč
Právní pomoc
Minihavárie
Minihavárie - totální škoda

Doplňková připojištění UNIQA

Pojištění
Na co se pojištění vztahuje
Bezlimitní pojištění skelKrytí opravy a výměny skel v ceně originálních náhradních dílů i neoriginálních.
Právník do autaPrávní pomoc v případech souvisejících s vozidlem (řízení po dopravní nehodě, sporu týkajícího se nároku na náhradu škody ad.).
Pojištění odcizeníKrytí nákladů souvisejících s odcizením vozu (krádež, loupež, vloupání).
Pojištění živluŠkody na vozidle způsobené živelní katastrofou (požár, výbuch, úder blesku, povodně a záplavy, vichřice, krupobití, sesuv půdy ad.).
Poškození zvířetemŠkody na vozidle v důsledku střetu se zvěří, nebo poškození vozidla nebo jeho části zvířetem.
Pojištění vandalismuPoškození nebo zničení vozu úmyslnou lidskou činností.
Úrazové pojištěníÚraz, který zanechal trvalý následek, úraz, který způsobil smrt, nebo pomoc po úraze v rozsahu poúrazové asistence.
Minihavárie (Malá vlastní škoda)Krytí havarijního rizika při zaviněné škodě, úhrada škod na pojištěném vozidle, pokud při poškození vozidla došlo ke vzniku povinnosti plnit poškozenému z vašeho povinného ručení.
Totální škodaDoplatek na nové vozidlo v případě zaviněné totální škody.
Pojištění zavazadelPojištění kryje škody vzniklé na zavazadlech ve vozidle, které se poškodí při havárii, živelné události či odcizení. Pojištění se vztahuje také na domácí mazlíčky.
Asistenční služby PLUSRozšířené limity a krytí v rámci základních asistenčních služeb. Nabízí také Asistenční služby se zapůjčením telematické jednotky Safeline pro chytré zajištění samotného vozidla i bezpečnosti osob.

Cena povinného ručení u UNIQA

Cena povinného ručení jakéhokoliv vozu závisí na mnoha faktorech a je zcela individuální. Ovlivňuje ji zejména model a stáří vašeho vozidla, místo vašeho trvalého bydliště, váš věk, řidičské zkušenosti a předchozí chování v provozu, tedy váš bonus či malus. U pojišťovny UNIQA můžete dosáhnout na maximální bonus ve výši až 50 % ceny pojištění. Navíc je možné snížit cenu pojištění také dalšími slevami, které UNIQA poskytuje, pokud si auto pojistíte online, pokud zaplatíte roční pojistné jednorázově, jste držitelem průkazu ZTP nebo máte v této pojišťovně sjednané ještě jiné pojištění. Splnění každé z těchto podmínek vám sníží pojistné o 5 %.

Kolik zaplatíte za povinné ručení?

Zajímá vás přibližná cena povinného ručení u pojišťovny UNIQA? Podívejte se na modelové nabídky pro vozidlo Škoda Octavia. V zobrazované ceně jsou započítané i bonusy vlastníka auta. Kompletní výpis obsahu balíčků povinného ručení naleznete v přehledu variant povinného ručení UNIQA.

Balíček
POV MINI
POV PLUS
POV EXTRA
Limity povinného ručení60/60 mil. Kč100/100 mil. Kč150/150 mil. Kč
AsistenceZákladní, bez limitu při nehoděZákladní, bez limitu při nehoděZákladní, bez limitu při nehodě
Obsah připojištění-MinihavárieMinihavárie, totální škoda
Roční pojistné3 960 Kč5 270 Kč6 900 Kč

Do rozhodování kromě ceny zahrňte výši pojistného limitu a asistenční služby, které můžete využít. Zajímá vás, jaká by byla cena vašeho povinného ručení u pojišťovny UNIQA? Stačí zadat pár údajů o vás a vašem autě a do minuty si můžete prohlížet nabídky.

Proč se vyplatí povinné ručení od UNIQA

UNIQA je léty ověřenou pojišťovnou, která nabízí kvalitní pojistné produkty včetně pojištění vozidel. I k základnímu povinnému ručení nabízí nadstandardní asistenční služby. Pojištění navíc zvýhodňují nejen vaše dosavadní bonusy, ale také další slevy, které u pojišťovny UNIQA můžete uplatnit. Vyplatí se pojištění od UNIQA i vám? Srovnejte si nabídky pojištění od několika pojišťoven a najděte to nejlepší pro vás a vaše auto.

Časté dotazy

Co je potřeba pro sjednání povinného ručení online?

Od kdy začne povinné ručení platit?

Jak vypovědět smlouvu při zdražení povinného ručení?

Jak nahlásit pojistnou událost?

Jak se řeší pojistná událost u povinného ručení?