Pojištění vozidel
Povinné ručení

Povinné ručení Direct

O jaké pojištění máte zájem?
pov
Povinné ručení
hav
Havarijní pojištění
CZ
VIN
Nemám ještě SPZ, zadám VIN
Odesláním žádosti potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami zpracování OÚ.

Do pár vteřin vám srovnáme nabídky povinného ručení od několika ověřených pojišťoven včetně Direct pojišťovny. Jednoduše, rychle, online.

Proč povinné ručení s RIXO

Nejlevnější povinné ručení
Nejvýhodnější havarijní pojištění
Nabídky do 2 minut
Upozorníme na výročí pojistky

Jak na srovnání povinného ručení

jak-na-to
Cesta k nejlevnějšímu povinnému ručení nebyla nikdy jednodušší. Srovnání nabídek vám zabere jen několik minut. Pojištění můžete uzavřít jednoduše online z pohodlí svého domova, nebo vám pomůže náš specialista na autopojištění.
1
Zadání
Stačí zadat registrační značku (SPZ) a technické údaje o vozidle se vyplní samy. Vy už jen doplníte pár informací o sobě, abyste nepřišli o bonusy.
Stačí zadat registrační značku (SPZ) a technické údaje o vozidle se vyplní samy. Vy už jen doplníte pár informací o sobě, abyste nepřišli o bonusy.
2
Online kalkulačka
Během několika minut vám ukážeme několik nabídek autopojištění od předních českých pojišťoven. Pokud vám nastavení rizik nebude vyhovovat, můžete si ho sami upravit.
3
Srovnání nabídek
Nabídky povinného ručení vám přehledně srovnáme vedle sebe. Pokud si vyberete, pojistku si sjednáte jednoduše online a my vám obratem pošleme zelenou kartu. Se sjednáním vám také může pomoct náš specialista.

O Direct pojišťovně

Direct pojišťovna na českém trhu s menší přestávkou působí od roku 2007. Od počátku nabízela sjednání všech typů neživotního pojištění online, případně telefonicky bez nutnosti navštěvovat pobočky. Několik poboček sice v průběhu let měla, ale zrušila je kvůli násobně vyšší poptávce po sjednávání pojištění online.

Povinné ručení si u Direct pojišťovny můžete navolit podle svých potřeb s limitem pojistného krytí od 50 až po 250 milionů korun. K základnímu povinnému ručení si můžete navolit některé z široké škály připojištění v závislosti na vašich potřebách.

Varianty povinného ručení u Direct pojišťovny

Direct pojišťovna nabízí povinné ručení s limity pojistného krytí pro škody na majetku a zdraví v různé výši:

50/50
milionů korun
100/100
milionů korun
150/150
milionů korun
200/200
milionů korun
250/250
milionů korun

Volbě limitu pojistného krytí věnujte dostatečnou pozornost. Nejnižší limit totiž nemusí na pokrytí případných škod vždy stačit. Dále už je obsah vaší pojistky jen na vás. Direct pojišťovna totiž neposkytuje pojištění v předem sestavených balíčcích, ale ponechává vše na vašem rozhodnutí. Vyberete si tedy jen to, co zrovna potřebujete.

Mezi výhodami, které pojišťovna Direct nabízí, najdete například poskytnutí náhradního auta zdarma v případě opravy nebo pravidelného servisu auta. Všechny varianty asistencí zároveň neplatí jen v České republice, ale i po celé Evropě. Nemusíte se tak bát potíží s hledáním servisu ani v zahraničí. Navíc nabízí zdarma právní poradenství i zajištění psychoterapeutických služeb pro účastníky vážných dopravních nehod.

Rozsah asistenčních služeb

Asistenci k autopojištění nabízí Direct pojišťovna ve 4 balíčcích. Při výběru dávejte pozor nejen na limity, ale i na situace, v nichž vám asistenční služby pomohou. Základní balíček obsahuje jen odtah (vyproštění a další související služby) v případě nehody a drobných závad, kam spadá například defekt pneumatik, vybití baterie, záměna paliva, ztráta nebo poškození klíčů. Poruchy technické povahy pokrývají vyšší varianty balíčků, i k základnímu balíčku si je ale můžete připojistit.

Asistence S
Asistence M
Asistence L
Asistence XL
RozsahNehoda a drobné závadyNehoda, drobné závady a poruchaNehoda, drobné závady a poruchaNehoda, drobné závady a porucha
ČeskoOdtah do nejbližšího servisu do limitu 3 000 KčOdtah kamkoliv do limitu 5 000 KčOdtah kamkoliv do limitu 10 000 KčOdtah kamkoliv po ČR dle přání bez limitu
EvropaOdtah do nejbližšího servisu do limitu 6 000 KčOdtah do nejbližšího servisu do limitu 15 000 Kč.Odtah do nejbližšího autorizovaného servisu do limitu 30 000 Kč.Odtah kamkoliv dle přání bez limitu

Doplňková připojištění u Direct pojišťovny

Pojištění
Na co se pojištění vztahuje
Garance ceny pojištěníGarance nezvýšení pojistného na 3 roky u sjednaných rizik a se zachováním bonusu i v případě pojistné události
Pojištění dětských sedaček a zavazadelZničení a odcizení autosedaček, zavazadel, kol, lyží nebo jiného sportovního vybavení se spoluúčastí 500 Kč. Vztahuje se pouze na uzamčená vozidla a krádeže v denní době od 6:00 do 22:00.
Pojištění smrti obou rodičů ve vozidlePojištění pro rodiče nezletilých dětí kryje smrt obou rodičů při nehodě. Dětem pojišťovna vyplatí 5 milionů korun.
Úrazové pojištění řidiče a cestujícíchKryje trvalé následky po nehodě a smrt podle sjednaného limitu a oceňovacích tabulek. Plnění se vyplácí účastníkům s min. 10 % tělesného poškození.
Pojištění nezaviněné bouračkyPři nezaviněné nehodě pojišťovna přímo vyřeší škodu s pojišťovnou viníka a ihned vyplatí náhradu škody.
Pojištění skelUhrazení opravy nebo výměny skel a dalších souvisejících součástí ve sjednaném limitu.

Další pojištění Direct pojišťovna nabízí v rámci havarijního pojištění. I tam můžete vybírat rizika jednotlivě - právě ta, která potřebujete. Mezi základní havarijní rizika patří živelní pohromy, střet se zvířaty a poškození zvířaty, odcizení a vandalismus nebo dopravní nehoda. Direct také poskytuje pojištění GAP pro auta mladší 5 let.

Cena povinného ručení u Direct pojišťovny

Cena povinného ručení jakéhokoliv vozu závisí na mnoha faktorech a je zcela individuální. Ovlivňuje ji zejména model a stáří vašeho vozidla, místo vašeho trvalého bydliště, váš věk, řidičské zkušenosti a předchozí chování v provozu, tedy váš bonus či malus. U Directu můžete dosáhnout na maximální bonus ve výši až 53 % ceny pojištění. U Direct pojišťovny můžete také při kompletním pojištění auta, tedy sjednání povinného ručení i havarijního pojištění, získat třetinovou slevu na pojištění skel.

Kolik zaplatíte za povinné ručení?

Zajímá vás přibližná cena povinného ručení u Direct pojišťovny? Podívejte se na modelové nabídky pro vozidlo Škoda Octavia. V zobrazované ceně jsou započítané i bonusy vlastníka auta. U Directu si obsah jakéhokoliv pojištění můžete navolit podle sebe, zde uvidíte pouze kombinaci různých pojistných limitů základního rizika a balíčků asistenčních služeb, jejichž obsah naleznete výše.

Balíček
Základní
Rozšířené
Prémiové
Limity povinného ručení50/50 mil. Kč100/100 mil. Kč200/200 mil. Kč
AsistenceBalíček Asistence SBalíček Asistence SBalíček Asistence M
Roční pojistné3 490 Kč5 520 Kč7 900 Kč

Na výslednou cenu má také vliv to, zda zaplatíte roční pojistné naráz, nebo si ji rozložíte. Úhrada ve splátkách vás téměř vždy bude stát více peněz. Do rozhodování kromě ceny zahrňte výši pojistného limitu a asistenční služby, které můžete využít. Zajímá vás, jaká by byla cena vašeho povinného ručení u Direct pojišťovny? Stačí zadat pár údajů o vás a vašem autě a do minuty si můžete prohlížet nabídky.

Proč se vyplatí povinné ručení od Direct pojišťovny

Direct je jednou z pojišťoven, u kterých se vyhnete zbytečnému papírování a cokoliv, ať už se jedná o pojistnou událost nebo výpověď pojistky, s ní vyřešíte pohodlně online nebo po telefonu. Kdybyste náhodou chtěli přejít jinam, u Directu máte navíc možnost pojistku vypovědět kdykoliv bez udání důvodu a s vrácením zaplaceného pojistného.

Pojišťovna klientům také nabízí různé výhody, jako je třeba poskytnutí náhradního auta zdarma při opravě i pravidelném servisu, což je služba, za kterou si klienti jiných pojišťoven připlácí v rámci asistence. Vyplatí se pojištění od Directu i vám? Srovnejte si nabídky pojištění od několika pojišťoven a najděte to nejlepší pro vás a vaše auto.

Časté dotazy

Co je potřeba pro sjednání povinného ručení online?

Od kdy začne povinné ručení platit?

Jak vypovědět smlouvu při zdražení povinného ručení?

Jak nahlásit pojistnou událost?

Jak se řeší pojistná událost u povinného ručení?