Srovnejte si
nejvýhodnější životní pojištění

Jsme jediný srovnávač, který díky unikátním technologiím dokáže online srovnat i životní pojištění a pojištění osob. Ukážeme vám několik nabídek od různých pojišťoven, a vy se nenapálíte ani cenou, ani plněním.

clock
Srovnání do 2 minut
pig
Ročně ušetříte i tisíce korun

Nabízíme pojištění od ověřených pojišťoven

AllianzCPPCSOBKomercni pojistovnaMetLifeNNPillowUniqa
Připojte se k našim spokojeným klientům

Co je životní pojištění

Životní pojištění chrání vás a vaši rodinu před nepříznivými finančními dopady zejména v důsledku závažné nemoci, trvalých následků úrazu, invalidity a smrti. Hlavním účelem životního pojištění je zabezpečení rodiny v případě dlouhodobých dopadů úrazů a nemocí. V rámci životního pojištění je možné pojistit i krátkodobé výpadky příjmu v důsledku úrazu a nemoci, tedy například pracovní neschopnost či hospitalizaci. Životní pojištění má smysl vždy, rozhodně byste na něj ale neměli zapomínat, když si berete hypotéku nebo plánujete založení rodiny.

Životní pojištění, které se zaměřuje pouze na zdravotní rizika a neobsahuje investiční nebo spořicí složku, nazýváme jako rizikové. Právě toto pojištění si na RIXO.cz můžete srovnat a sjednat. Vybírat můžete z nabídek osmi pojišťoven a rovnou uvidíte, kolik za životní pojištění zaplatíte.

Jak najít to nejlepší životní pojištění

Nejlepší nabídky kvalitního životního pojištění za výhodnou cenu nemusíte hledat na pobočkách pojišťoven. Stačí využít rychlého a pohodlného online srovnání. Na RIXO.cz vám doporučíme vhodná rizika a optimální pojistné částky podle zadaných údajů. Nabídky samozřejmě upravíme podle vašich přání a potřeb, ať už hledáte životní pojištění pro sebe, nebo třeba životní a úrazové pojištění pro děti.


Potřebujete zajistit rodinu pro případ, že by se vám něco stalo? Chcete být chráněni pro případ pracovní neschopnosti, pokud by vaše rodinné finance utrpěly po měsíčním výpadku příjmů? Hledáte pojištění pro případ úrazu při vašem oblíbeném sportu? I s tím si naši specialisté životního pojištění poradí.

Jak na srovnání životního pojištění

Nabídky životního pojištění a pojištění osob od celé řady pojišťoven online jen tak někde nenajdete. My v RIXO.cz to ale jako jediní umíme a ihned vám v rámci srovnání ukážeme nabídky připravené právě pro vás.

1
Zadání
Abychom vám mohli připravit nabídky na míru, které odpovídají vašim potřebám, potřebujeme od vás odpovědi na pár otázek o vás a vaší životní situaci. Tyto údaje totiž ovlivňují obsah doporučeného pojištění i jeho cenu.
Abychom vám mohli připravit nabídky na míru, které odpovídají vašim potřebám, potřebujeme od vás odpovědi na pár otázek o vás a vaší životní situaci. Tyto údaje totiž ovlivňují obsah doporučeného pojištění i jeho cenu.
2
Online kalkulačka
Na základě zadaných údajů vám do minuty připravíme nabídky přímo na míru. Přehledně pro vás srovnáme několik nabídek životního pojištění a pojištění osob z různých pojišťoven, seřazených podle ceny od nejlevnější po nejdražší.
3
Výběr pojištění
Zobrazené nabídky si můžete prostudovat a podívat se i na detailní parametry jednotlivých nabídek. Pokud vám nastavení nebude vyhovovat, můžete si ho dvěma kliky sami upravit nebo třeba přidat další rizika. Se správným nastavením pojištění vám také vždy ochotně pomůže náš specialista životního pojištění.

Pojistíme to nejdůležitejší

Životní pojištění je naše srdcovka. Rozumíme mu a pomůžeme vám ho správně nastavit, ať už jsou vaše představy jakékoliv. Podívejte se, na co všechno se životní pojištění vztahuje.

Invalidita

Ochrana v případě invalidity je nezbytnou součástí životního pojištění a pojištění osob. Pojistná částka by měla být nastavena tak, abyste si v případě přiznání invalidity udrželi svou životní úroveň až do důchodového věku. Invalidní důchod totiž nepokryje veškeré náklady, ať už mluvíme o invaliditě I., II. nebo III. stupně. Nezapomínejte na sjednání invalidity ze všech příčin, tedy nemoci i úrazu. Možná si totiž představujete, že invalidita bývá následkem těžkých úrazů nebo autonehod, v celých 95 % případů je ale příčinou invalidity nemoc.

Závažná onemocnění

V případě onemocnění, které si vyžádá delší léčbu či pobyt v nemocnici, vám toto pojištění dokáže pokrýt vysoké výdaje spojené s léčbou i ztrátou příjmů v důsledku léčby. Mezi pojišťované závažné nemoci patří celá řada typů rakoviny, mozková mrtvice, infarkt myokardu, neurodegenerativní choroby jako Alzheimerova či Parkinsonova choroba a celá řada dalších vážných onemocnění a stavů.

Smrt

Pojištění pro případ smrti zabezpečí rodinu v případě úmrtí pojištěného člověka. Pojistná částka by měla odpovídat takové výši, aby v případě smrti byla rodina dostatečně zabezpečena a nezůstaly jí žádné nesplacené závazky, jako je hypotéka či jiný úvěr. Pojištění pro případ smrti se v rizikovém životním pojištění sjednává vždy a je povinnou součástí pojištění, a to alespoň v základní výši plnění pro zajištění nákladů na poslední rozloučení.

Trvalé následky úrazu

Těžké úrazy i některá na první pohled banální zranění mohou zanechat doživotní následky. Pojištění trvalých následků úrazu kryje jak nejzávažnější poškození např. smyslových orgánů či končetin, tak i drobnější, ale limitující poškození hybnosti rukou či prstů nebo poúrazových poškození tkání v oblasti obličeje. Pojištění se sjednává ve variantách od 10 % tělesného poškození nebo už od 0,001 % tělesného poškození. Právě druhá jmenovaná varianta pokrývá i již méně rozsáhlé následky, které ale mohou pro některé profese znamenat i konec kariéry.

Pracovní neschopnost

Pokud v důsledku úrazu nebo nemoci zůstanete několik týdnů nebo dokonce měsíců v pracovní neschopnosti, může to znamenat, že přijdete o svůj pravidelný příjem. Pojištění pracovní neschopnosti vám pomůže tento výpadek pokrýt. Sjednání tohoto připojištění se hodí hlavně v případě, že by i pouze měsíční výpadek příjmu vaše rodinné finance velmi poškodil. Pojištění mohou využít zaměstnanci i živnostníci (OSVČ), nezávisle na tom, zda si platí nemocenské pojištění.

Jak vypadá správně nastavené životní pojištění?

Klára

32 let, single
PLATÍ 660 KČ MĚSÍČNĚ

Klára pracuje v bance. Měsíčně si vydělá 30 000 Kč čistého a peníze si také pravidelně spoří. Má hypotéku, u které jí zbývá doplatit cca 3 000 000 Kč a její měsíční výdaje jsou 25 000 Kč.


Klára je svobodná a bez závazků. Jak by měla mít správně nastavené životní pojištění?
NAŠE DOPORUČENÍ

Klára by měla být zajištěna především proti dlouhodobému výpadku příjmu, který by...


Petr

40 let, otec dvou dětí
PLATÍ 1 700 KČ MĚSÍČNĚ

Petr žije s manželkou Janou v bytě, který si pořídili na hypotéku ve výši 5 000 000 Kč. Zbývá doplatit částku 4 500 000 Kč, kterou bude rodina splácet ještě 20 let. Petrovy měsíční výdaje činí 40 000 Kč a jeho čistý měsíční příjem je 50 000 Kč. Má naspořenou i finanční rezervu.


Petr si chce sjednat takové pojištění, aby jeho čtyřčlenná rodina byla dostatečně finančně zajištěna, kdyby se mu něco stalo.
NAŠE DOPORUČENÍ

Honzík

6 let, předškolák
PLATÍ 330 KČ MĚSÍČNĚ

Honzík je neposedný klučina, který si zamiloval sport a jeho maminka Tereza se rozhodla ho chránit pro případ zdravotních potíží pomocí životního pojištění. Chce prozíravě zahrnout nejen rizika úrazu, ale i případné nemoci. Nemá navíc jako samoživitelka dostatek prostředků, aby se synem byla doma při delším ošetřování. Její čistý měsíční příjem činí 20 000 Kč a měsíční výdaje se pohybují kolem 16 000 Kč.


NAŠE DOPORUČENÍ

Životní pojištění pro Honzíka se skládá z...


Proč si životní pojištění srovnat?


Málokdo ví, že za obdobně nastavené pojištění dostanete od několika pojišťoven cenově odlišnou nabídku, což může výrazně ovlivnit rodinný rozpočet. A protože se životní pojištění sjednává na dlouhou dobu, může být úspora několik stovek korun měsíčně velmi podstatná.


Srovnali jsme proto pro vás několik nabídek životního pojištění od různých pojišťoven, abyste si mohli vybrat to nejvhodnější.


Jaká je průměrná cena životního pojištění?


Rizikové životní pojištění dospělých se nejčastěji sjednává s měsíčním pojistným v rozmezí 500-1 800 Kč měsíčně. V rámci životního pojištění se může výše pojistného velmi lišit podle věku, aktuálního zdravotního stavu pojištěné osoby, povolání, provozovaných sportů a dalších individuálních faktorů.


Vzhledem k tomu, že životní pojištění je nejlevnější pro mladé bez zdravotních potíží, vyplatí se sjednat pojištění co nejdříve. Pojistné totiž zůstává po celou dobu pojištění stejné až do sjednaného data zániku (např. do 65 let). Čím vyšší je věk člověka v okamžiku sjednání pojištění, tím dražší bude jeho pojištění.

Nejčastější dotazy

Jaký je rozdíl mezi životním a úrazovým pojištěním?

Jaké důležité věci pomáhá životní pojištění řešit?

Má smysl mít životní pojištění, pokud nemám děti nebo partnera?

Je možné mít více než jedno životní pojištění?

Pomůže mi pojištění pracovní neschopnosti, pokud jsem podnikatel (OSVČ)?

mobile-banner
mobile-banner-md
mobile-banner-md